2022-2023

Kopřivnice 3.-5.3.2023

MČR žactva, mladšího a nejmladšího žactva v krasobruslení 

Ve dnech 3.-5.3.2023 se konalo Mistrovství České republiky v krasobruslení a to v kategoriích žactvo, mladší žactvo a nejmladší žactvo. Letos se mistrovství konalo v severomoravské Kopřivnici, rodišti naší trenérky Mirky Myslivečkové. Na toto mistrovství se z břeclavského oddílu KRASO probojovali hned tři závodníci, pro které byla účast na MČR premiérou. V kategorii Nejmladší žáci závodili dva chlapci Martin Klimeš a Mikuláš Košulič. Martínek, svěřenec paní Letochové, se umístil na pátém místě a Mikeš, kterého připravuje paní Myslivečková, obsadil sedmé místo. Jana, sestra Martina, kterou taktéž připravuje paní Letochová, předvedla velmi hezkou svižnou jízdu a umístila se na 23.místě. Děkujeme všem za vzornou reprezentaci oddílu a přejeme hodně dalších sportovních úspěchů.

Kuřim 25.2.2023

Páté zlato v této sezoně pro Kočíbovou

Poslední závod v této sezoně absolvovala krasobruslařka Anička Kočíbová, svěřenkyně Mirky Myslivečkové.
V Kuřimi v silné konkurenci 29 mladších žaček zajela další bezchybnou volnou jízdu. Za doprovodu skupiny Queen a Freddieho Mercuryho závod s 30,84 body vyhrála. Svým vítězstvím si potvrdila pozici vedoucí závodnice v celorepublikovém žebříčku Poháru ČKS.
V žačkách závodila Timea Patáková, které se závod tolik nepovedl. Timea udělala několik drobných chyb ve dvojitých skocích a ve spirálách vah. Pěkné piruety, dvojitého salchova a kombinaci skoků, které Timea předvedla, stačily na 20.místo.
V nováčcích starších reprezentovala oddíl KRASO Laura Kadlecová. Laurinka se ve své volné jízdě také nevyvarovala chyb a s 11,43 body obsadila 18.místo.

České Budějovice, Brno 18.-19.2.2023

V Českých Budějovicích se o víkendu konal další závod Českého poháru v krasobruslení. Břeclavský oddíl zde zastupovali bratři Košuličové. Mladší z bratrů Mikuláš závodil v kategorii nejmladší žáci. Mikeš předvedl svou volnou jízdu s dvěma axely, dvojitým salchovem, dvěmi kombinacemi skoků, dvěmi obtížnými piruetami a krokovou pasáži. Mikeš v konkurenci s o rok staršími krasobruslaři obsadil 4.místo. V kategorii mladší žáci se představil Václav Košulič. Vašík předvedl v jízdě dva axely, jednu trojkombinaci a jednu kombinaci skoků. Pěkné piruety rozhodčí ocenili plusovými body. Dva pády u dvojitého salchova a dvojitého tulupa odsunuly Vašíka z medailových pozic a skončil na 4.místě.

V Brně také závodila děvčata oddílu KRASO. Nejmladší Laura Kadlecová zajela pěknou volnou jízdu se všemi předepsanými prvky. Rozhodčí ocenili její spirály vah plusovými body. Laurinka v kategorii nováčci starší obsadila 7.místo. Anetka Valová v kategorii mladší žačky předvedla jednu ze svých nejlepších jízd. Ladné bruslení a preciznost jednotlivých prvků rozhodčí ocenili i bodově, avšak na medaili to tentokrát nestačilo. V silné konkurenci 24 závodnic obsadila 5.místo. Závod se také vydařil Timei Patákové. Timča ve své jízdě předvedla axela, dvojitého salchova, dvojitého ritbergera a mezi 30 žačkami obsadila pěkné 12.místo.

Třinec, Rakovník 11.-12.2.2023

Zlato pro Kočíbovou

V sobotu 11.02.2023 proběhl další závod Poháru ČKS v Třinci. V mladších žačkách KRASO Břeclav reprezentovaly dvě závodnice Anna Kočíbová a Radka Kučerová. Anička zajela čistou jízdu s dvěmi axely i lutzy, včetně piruet, krokové sekvence a spirálami vah. Všechny prvky rozhodčí hodnotili plusovými body za technické předvedení. Anička získala osobní rekord této sezony v druhé známce za programové komponenty 18,36 bodů. S celkovým počtem 31,76 závod v Třinci s přehledem vyhrála. Radka Kučerová se vrátila po měsíční pauze k trénování a také k závodění. Raduška v závodě neskočila axela a druhého axela nahradila flipem. Rozhodčí ocenili pěkné spirály vah a piruetu ve váze plusovými body. Raduška získala celkem 24,13 bodů, těsně za osobním rekordem z minulého roku, a obsadila 15. místo. Závodilo 19 děvčat.

V Rakovníku bojovala ve stejné kategorii Jana Klimešová o postup na MČR v žákovských kategoriích. Předposledního závodu, kde mohli závodníci získat body, se zúčastnilo 42 děvčat. Jana nepředvedla nejlepší výkon. Její volná jízda postrádala technickou náročnost a to především ve skokové části. I přes vysokou známku za programové komponenty to stačilo na 17.místo. O konečné nominaci na MČR rozhodne poslední závod v Českých Budějovicích.

Strakonice, Česká Třebová 4.-5.2.2023

Další úspěšný víkend pro břeclavské bruslení

Vrcholem sezóny pro Adélku Krejzovou byla účast na Mistrovství ČR juniorů v krasobruslení ve Strakonicích. Ve čtvrtek proběhlo v Rytířském sále strakonického hradu slavnostní zahájení MČR. Adélka Krejzová, jediná zástupkyně oddílu KRASO Břeclav, si vylosovala startovní číslo 10 a v pátek se mezi 25 závodnicemi pustila do bojů o tituly juniorských mistrů republiky. Adélka předvedla vynikající krátký program s jistotou, ve vysokém tempu, včetně komponent zvyšujících obtížnosti jednotlivých prvků. Adélka udělala jednu chybu v dvojitém axelu, kterému chyběla úplná rotace. Na rozhodčí však svou krásnou jízdou, která nepostrádala dynamiku ani umělecký dojem, zapůsobila. Rozhodčí ji přidělili 34,29 bodů, což je Adélčin osobní rekord. Průběžným dvanáctým místem si Adélka zajistila velmi dobrou pozici pro volné jízdy. I ve volné jízdě odskákala a předvedla krásné piruety, na kterých v letošní sezoně nejvíce zapracovala, a i přes bolestivost zad svou jízdu svěřenkyně Blanky Říhové dojela tak, aby měla splněny všechny prvky jízdy. Dvanáctá volná jízda a znovu osobní rekord 61,51 bodu zajistil Adélce s 95,80 body celkovou 11.příčku.

O další medaile v Poháru ČKS se pro břeclavský oddíl postaraly mladší žačky v České Třebové. Své bezchybné programy předvedly Anička Kočíbová a Anetka Valová. Volnou jízdu Aničky zhodnotili rozhodčí nejlépe ze všech startujících a to po technické stránce i v uměleckém dojmu a její zlatá medaile je již třetí v této sezoně. Anička získala 30,99 bodů, což je pro Aničku také osobní rekord. Anetka získala 27,14 bodů a je to po stříbru a bronzu její třetí medaile v letošní sezoně. Startovalo 30 děvčat. V žačkách reprezentovala oddíl Timea Patáková. Timei se jízda úplně nepodařila a chyby v jednotlivých prvcích se odrazily v celkové známce. Timea získala 20,83 bodů a obsadila v silné konkurenci 23.místo.

Mladá Boleslav, Český Těšín 28.-29.1.2023

Bronz pro Martina Klimeše

V sobotu 28.1. probíhal v Mladé Boleslavi další ze závodů Poháru ČKS v krasobruslení. V kategorii Nováčci starší dívky předvedla svou volnou jízdu Laurinka Kadlecová. Laurinka ve své volné jízdě skočila dva flipy, ritbergera a zajela krásné spirály vah. V piruetách ztratila Laura cenné body a mezi 16 děvčaty obsadila desáté místo. Anetka Valová zajela pěknou volnou jízdu se všemi předepsanými prvky, které rozhodčí ocenili plusovými body. Jízdě však chyběla rychlost, což se projevilo v druhé známce za předvedení a v silné konkurenci 27 závodnic to stačilo pouze na sedmé místo.

O víkendu 28.01. - 29.01. 2023 se také jel závod Českého poháru v Českém Těšíně. Do volných jízd nastoupili nejmladší žáci. Martin Klimeš v závodě velmi zabojoval, svou jízdou s plusovými body rozhodčí oslovil a se ziskem 26,27 bodů, což je jeho letošní bodový rekord, skončil na třetím místě. Po několika 4.místech v této sezoně je to pro Martina první cenný kov. Další zástupce břeclavského krasobruslení Mikuláš Košulič udělal chybu v kombinované piruetě, čímž přišel o cenné dva body, a ve vyrovnaném závodě obsadil 7.místo. Václav Košulič v mladších žácích se také nevyvaroval chyb a dva pády ve volné jízdě stačilo jen na 6.místo. V nedělním závodě se v kategorii Nováčci starší dívky představila Eliška Klimešová. Ta bohužel nenavázala na svoje předchozí skvělé výsledky a po nevydařené volné jízdě skončila až na 10.místě. V kategorii Mladší žačky měl břeclavský oddíl KRASO tři zástupkyně. Janička Klimešová, která bojuje o nominaci na MČR, předvedla pěknou volnou jízdu a se ziskem 39,2 bodů obsadila 11.místo. Hned za Janou se na 13.místě se 37,32 body umístila Evička Kiliánová. Stellice Slezákové se v Těšíně nedařily čisté výjezdy ze skoků a obsadila 19.místo.

Praha, Hronov 21.-22.1.2023

Bronz pro Kočíbovou

Břeclavské krasobruslařky bojovaly o víkendu 21.01-22.01.2023 o cenné body do celorepublikových žebříčků. 
V Praze v Českém poháru závodily mladší žačky. Stella Slezáková předvedla téměř bezchybnou volnou jízdu. Stelinka ve své volné jízdě zredukovala dvojitého flipa na jednoduchého a zaváhala ve skoku do nízké piruety. 37,03 bodů zajistily Stellince 19.místo. Evička Kiliánová se ve své volné jízdě nevyvarovala chyb u dvojitého lutza a dvojitého axela, což se projevilo na celkové známce. Evička získala 34,95 bodů a 24.místo. Adélka Krejzová se zúčastnila posledního závodu před Mistrovstvím České republiky. Krátký program se neobešel bez chyb a Adélka s 29,79 body obsadila 16.místo. Volná jízda se Adélce povedla lépe a po 13.volné jízdě skončila mezi 22 juniorkami na celkovém 14.místě. 

V neděli 22.01.2023 se v Hronově představily další mladší žačky břeclavského oddílu. Nejlépe závod vyšel Aničce Kočíbové. Chyba ve spirálách vah, kde ztratila tři body, stála Aničku nejcennější kov. Medaile ji však neunikla a Anička si z Hronova dovezla bronzovou medaili. Viktorka Murasová také nezopakovala bezchybný program z Litvínova. Drobné chyby ve výjezdech odsnuly Viktrorku na šestou příčku. Anetka nedodržela předepsané 3 sekundy ve spirálách vah a skončila na 10.místě. Závodilo 20 děvčat.

Litvínov, Břeclav 14.-15.1.2023

Velký úspěch Viktorie Murasové a Elišky Klimešové

V Litvínově se v sobotu 14.1.2023 konala Velká cena, kde břeclavské krasobruslení reprezentovaly dvě mladší žačky. Viktorie Murasová předvedla bezchybnou volnou jízdu. Bez jediného zaváhání odskákala všechny předepsané skoky, včetně obtížných výjezdů, piruety i ladné spirály vah. Rozhodčí její volnou jízdu ohodnotili celkovou nejvyšší známkou a s 28,27 body Viktorka poprvé získala nejcennější kov, zlatou medaili. Závodu se také zúčastnila Anička Kočíbová, která se po měsíční pauze, z důvodu nemoci a účasti na lyžařském kurzu, vrátila k trénování a závodění. Anička předvedla pěknou, dynamickou jízdu s ladnými pohyby a dostala od rozhodčích nejvyšší druhou známku za předvedení 17,73 bodu ze všech 30 závodnic. Dvě chyby v povinných prvcích - časově krátké spirály vah a nedodržení předepsaných otáček v piruetě - snížili Aničce technickou hodnotu její jízdy o minimálně 4,5 bodu a v silné konkurenci 25,22 bodů stačilo jen na 10.místo.

O víkendu 14.1.-15.1.2023 se také konal závod Českého poháru v Břeclavi. Velká cena Břeclavi hostila 149 krasobruslařů a krasobruslařek, kteří bojovali o medaile a cenné body do celorepublikového žebříčku v 10 kategoriích od nejmladších až po seniorské. V sobotu zahájila závod Adélka Krejzová. V krátkém programu předvedla dvojitého axela a všechny předepsané prvky a umístila se na průběžném devátém místě. Odpoledne předvedla šestou nejlepší volnou jízdu a v konkurenci 18 závodnic skončila s bodovým rekordem 93,38 na 7.místě. Adélka si tímto výkonem zajistila svou účast na Mistrovství ČR, které se bude konat první únorový víkend ve Strakonicích, kde ji všichni budeme držet pěsti. 

V kategorii žačky mladší měl břeclavský oddíl největší zastoupení. Děvčata předvedla vynikající výkony a mezi 32 krasobruslařkami se neztratila. Nejlépe vyšel závod Janě Klimešové. Rozhodčí ocenili její energickou jízdu vysokou známkou za umělecký dojem a s 39,15 body obsadila 8.místo. Stella Slezáková předvedla téměř bezchybnou volnou jízdu. Zaváhání ve skoku do piruety, ale jinak čistá volná jízda, zajistila Stelince se 38,39 body, což znamenalo vylepšení osobního rekordu a 13.místo. Evička Kiliánová předvedla volnou jízdu na hudbu z Harryho Pottera s pěknou choreografií a piruetama. Nově zařadila do programu dvojitého Axela. Menší zaváhání přišlo ve skocích. Evička získala 37,97 bodů, což znamenalo také vylepšení osobního rekordu a pěkné 14.místo. Charlotte Petrlová předvedla také náročné piruety, vysoké skoky ovšem zaváhání při dopadech se jí bohužel nevyhnulo. Zisk 37,15 bodů stačil na 16.místo. Na holkách šlo vidět, že se jim na domácím ledě za podpory rodiny a kamarádů jelo dobře. 

V kategorii nejmladší žáci obsadil Martin Klimeš nepopulární bramborovou medaili 4.místo a Mikuláš Košulič skončil hned za Martinem na pátém místě. Eliška Klimešová v kategorii Nováčci starší dívky zajela svou volnou jízdu se všemi skoky, piruetami i pěknými váhami. V konkurenci 12 závodnic obsadila bronzovou medaili. Vašek Košulič závodil v kategorii mladší žáci. Předvedl soustředěnou jízdu se všemi předepsanými prvky a s 28,03 body skončil na 5.místě. 

Děkujeme všem závodníkům za vzornou reprezentaci oddílu a také rodičům a pracovníkům zimního stadionu za pomoc při organizaci Velké ceny. Děkujeme také sponzorům, H-ONE CZ, víno Klimeš, Racio, Krejzová & Sikora, Zepo, Jan Trensinger, Richard Schweitzer, ZFP akademie, a.s. a samozřejmě Město Břeclav, které nás podporuje v tréninkové přípravě.

Katovice, Břeclav 7.-8.1.2023

Závody v krasobruslení v Katovicích a v Břeclavi - bronz pro Anetku Valovou

V sobotu 7.1.2023 se Viktorka Murasová zúčastnila mezinárodních krasobruslařských závodů v Katovicích. První ročník EDGE CUP 2023 začal již ve čtvrtek 5. ledna a o cenné kovy zde bojovali solisté od sedmi let do seniorského věku, včetně kategorií tanečních párů. Viktorka reprezentovala Břeclav v kategorii dívky do 11 let-Girls Silver U11. Viktorka mohla do své volné jízdy v tomto závodě zařadit obtížnější prvky-skoky i piruety. Poprvé ve své volné jízdě ukázala sekvenci dvojitého salchova s axelem, dvojitého flipa i rittbergera. V závěru jízdy Viktorka sice dvakrát upadla a to u dvojitého salchova a kombinace axela s dvojitým rittbergerem, rozhodčí však velice pěknou volnou jízdu a Viktorčino bruslení ocenili vysokou známkou za umělecký dojem. Viktorka v silné konkurenci 30 závodnic obsadila 14.místo. 

Po třítýdenní sváteční pauze se o víkendu konal další závod Poháru ČKS v krasobruslení. Tentokrát závod hostilo město Břeclav. Malé ceny Břeclavi se zúčastnily čtyři děvčata oddílu KRASO Břeclav. Nejlépe se závod povedl mladším žačkám-Anetce Valové a Viktorce Murasové. Děvčata předvedla volné jízdy téměř bez chyb s náročnými choreografickými sekvencemi. Rozhodčí ohodnotili jednotlivé prvky plusovými body a děvčata se mohly radovat z osobních rekordů. Anetka získala 29,59 bodů a obsadila bronzovou příčku, Viktorka zaostala za Anetkou o 0,9 bodu a skončila na 4.místě. V kategorii Nováčci dívky starší závodila Laurinka Kadlecová. Laurinka předvedla hezké bruslení s flipem, rittbergerem, kombinaci flipa s tulupem a nízkou piruetou s obtížnou variantou. Laurinka se umístila na 8.místě. Další závodnice Timea Patáková předvedla ve volné jízdě dvojitého salchova i rittbergera, obtížné piruety ohodnotili rozhodčí plusovými body. Timča se umístila na krásném 11.místě s výrazným vylepšením osobního maxima.

Nový Jičín 10.-11.12.2022

Závodníci oddílu KRASO se zúčastnili posledních závodů v roce 2022 během víkendu 10.-11.12.2022 .

V Novém Jičíně mladší žačky nezklamaly a zajely téměř bezchybné volné jízdy a získaly jednu medaili. Nejprve se v sobotu předvedli Jana a Martin Klimešovi. Hned v sobotu ráno závodil Martínek a i přes náročnou noční cestu zajel volnou jízdu v tempu, plnou elánu a všem ukázal, co je bruslení pro radost. Za svojí jízdu získal 23,65 bodů, což stačilo na 5. místo. Odpoledne se v závodu předvedla Janička, která ve volné jízdě udělala několik drobných chyb a v konečném pořadí se umístila na 25. místě.

V Novém Jičíně bojovaly svěřenkyně Mirky Myslivečkové o cenné kovy. Nejlépe závod vyšel Aničce Kočíbové, která i přes drobné zaváhání v piruetě získala bronz. Anetka Valová zajela svou volnou jízdu bez chyb a na jistotu a obsadila páté místo. Také Viktorce Murasové se závod vydařil. Zajela volnou jízdu bez chyb se všemi předepsanými prvky, skoky i piruetami. Viktorka závodí v kategorii mladší žačky prvním rokem. V tomto závodě si vylepšila osobní bodový rekord v této kategorii o 4,5 bodu, což je její největší úspěch. Viktorka obsadila hned za Anetkou šesté místo. Závodilo 26 krasobruslařek.

V kategorii žačky oddíl KRASO reprezentovala slovenská bruslařka Timea Patáková ze Skalice. Timea předvedla jízdu na jistotu s ladným bruslením, avšak drobné chyby ve výjezdech skoků ji odsunuly na 21. místo.

Havířov, Praha 3.-4.12.2022

Kočíbová opět zlatá

V sobotu 3.12.2022 se konal 48.ročník Havířovské růže. Poháru ČKS se zúčastnily i břeclavské závodnice oddílu KRASO. Již druhé zlato v této sezóně přivezla Anička Kočíbová. Svou volnou jízdu na melodie Fredyho Mercuryho zajela s maximální technickou náročností, ladným bruslením, proložené pěknými piruetami i váhami. Ani pád při axelu nezkazil před rozhodčími dojem a Anička závod mezi 30.mladšími žačkami vyhrála. Další bojovnice oddílu KRASO Aneta Valová předvedla pěknou volnou jízdu v rychlém tempu a skončila těsně pod stupni vítězů na 4.místě. Třetí zástupkyní oddílu v této kategorii Viktorie Murasová předvedla volnou jízdu s obtížnými variantami skoků i piruet, avšak chyba ve spirálách vah, kde ztratila cenné 3 body, ji odsunula na 12.místo.

V žačkách závodila Timea Patáková. Timča vyjela na své první závody této sezóny. Ladné bruslení doplnila pěknými piruetami. V závodu obsadila 17. místo. 

V neděli závodili žáci v Českém poháru v Praze. Václav Košulič v kategorii mladší žáci předvedl nervozní volnou jízdu, kterou doprovázely drobné chyby ve skocích i piruetách. Vašek obsadil 8.místo. V kategorii nejmladší žáci závodil bratr Václava Mikuláš Košulič. Mikeš zajel svou volnou jízdu s drobnými chybami a poprvé překonal hranici 20 bodů, získal 20,3 body. Mikuláš skončil na 4.místě.

Orlová 26.-27.11.2022

Bronz pro břeclavské KRASO

O víkendu se krasobruslaři opět rozjeli do Orlové, aby sbírali body do celorepublikového žebříčku a zvýšili si šanci na nominaci Mistrovství České republiky, kterého se účastní pouze 30 nejlepších krasobruslařů v žákovských kategoriích. 

V kategorii mladší žačky startovaly všechny čtyři břeclavské závodnice. I když předvedly řadu dvojitých skoků, pěkné a náročné piruety, náročné krokové pasáže do první desítky se nedostala ani jedna z nich. Nejlépe se umístila Charlotte Petrlová obsadila 16.místo. Jana Klimešová skončila 20., Stella Slezáková 22. a Eva Kiliánová 25. 

Závod se nejlépe vydařil Elišce Klimešové, která se mezi nováčky starší dívky neztratila. V závodě předvedla dvojitého salchova, dvojitého rittbergera, který ovšem nebyl celý, zatočila pěkné piruety a obsadila třetí příčku. 

V neděli závodili břeclavští chlapci. V konkurenci 6 chlapců v kategorii nejmladší žáci vyšla volná jízda lépe Martinu Klimešovi, který se umístil na 5.místě. Hned za ním na místě šestém skončil Mikuláš Košulič. Bratr Mikuláše Václav Košulič už závodí v kategorii mladší žáci. Vašek zajel volnou jízdu se všemi prvky, zlepšil se v piruetách a poprvé překonal hranici 30 bodů. Vašek obsadil 10.místo z 11 závodníků.

Pardubice, Orlová 19.-20.11.2022

Krasobruslaři oddílu KRASO Břeclav se během víkendu 19.-20.11. zapojili do celorepublikových soutěží, a to hned ve dvou pohárech, v Pardubicích a v Orlové.

V Pardubicích závodila Adéla Krejzová. Předvedla všechny dvojité skoky a v silné konkurenci si Adélka vybruslila krásné celkové 14. místo.V mladších žačkách nás reprezentovala Charlotte Petrlová. Lotka ve volné jízdě předvedla velmi pěknou kombinovanou piruetu, kterou rozhodčí ocenili i plusovými body. V konkurenci děvčat z celé republiky si vybruslila a vyskákala pěkné 25. místo. Dalším závodníkem oddílu byl Martin Klimeš. Martin závodil v kategorii nejmladší žáci. Martin v závodu skončil 4, volná jízda se mu velmi povedla. Zajel svižnou volnou jízdu, ve které poprvé předvedl dvojitého rittbergera, a získal velkou pochvalu od své trenérky paní Letochové za celkové předvedení.

V Orlové závodila Laura Kadlecová. V kategorii nováčci starší Laurinka ve volné jízdě předvedla flipa, rittbergera a krásnou nízkou piruetu, kterou rozhodčí ohodnotili plusovými body. Laurinka si vyjela krásné 11. místo. V kategorii mladší žačky předvedla Aneta Valová bezchybnou volnou jízdu s novým osobním bodovým rekordem a skončila v silné konkurenci 23.děvčat na 6. místě. Také Radce Kučerové se volná jízda povedla jen s nižší obtížností prvků a 11. místo je pro Radušku velkým úspěchem.

Uherský Brod 11.-13.11.2022

Závod byl zahájen v pátek Pohárem ČKS. V kategorii nováčci starší reprezentovala oddíl KRASO Břeclav Laura Kadlecová. Laurinka předvedla svou novou volnou jízdu s pěknou nízkou piruetou. V konkurenci 11 závodnic skončila na krásném 4.místě.

V kategorii žačky mladší závodily 4 děvčata. Nejlépe se závod povedl Anetce valové. Po téměř měsíční pauze se vrátila na led a svou letošní premiéru zahájila stříbrnou medailí. Anetka zajela čistou jízdu. Aničce Kočíbové se závod nevydařil a po chybě ve spirálách vah a kombinované piruetě obsadila deváté místo. Hned za Aničkou se umístila Radka Kučerová a po ní na jedenáctém místě Viktorka Murasová. Závodilo 19 děvčat.

V sobotu pokračoval závod Českým pohárem. Adélka Krejzová zajela velice dobře oba své programy. Po krátkém programu byla 10. Devátou volnou jízdou se posunula v celkovém pořadí o jednu příčku. V silné konkurenci skončila devátá.

V kategorii žačky mladší měl břeclavský oddíl 3 krasobruslařky. Do závodu nastoupily Charlotte Petrlová, Eva Kiliánová a Stella Slezáková. Holky předvedly ve svých programech všechny dvojité skoky. Zatočily také pěkné piruety, které dokonce ve dvou případech rozhodčí ohodnotily jako level 3, což je u holek maximum. V nabité konkurenci holky obsadily krásné 18., 19. a 24. místo.

Holkám děkujeme za reprezentaci oddílu a přejeme jim hodně štěstí do dalších závodů.

Ústí nad Labem, Ostrava 5.-6.11.2022

Pohár ČKS pokračoval o víkendu v Ústí nad Labem. Břeclavský oddíl KRASO reprezentovala v kategorii mladší žačky krasobruslařka Viktorie Murasová. Viktorka předvedla volnou jízdu se všemi předepsanými prvky. Pouze chyba ve spirálách vah jí stála cenné body. Viktorka obsadila 21.místo. Startovalo 30 závodnic. 

Českého poháru se v Ostravě zúčastnilo 7 břeclavských krasobruslařek a krasobruslařů. V kategorii juniorky bojovala o cenné body do celorepublikového žebříčku Adéla Krejzová. Krátký program Adélka nepředvedla bez chyb a z 18. závodnic se umístila na průběžném desátém místě. Ve volné jízdě udělala také chyby a to v piruetě i ve skocích a celkově skončila na 13.místě. Závod mladších žaček se nejlépe povedl Evě Kiliánové, která s 35,70 body, což je její současné maximum, v silné konkurenci 42. krasobruslařek skončila na 20.místě. Stella Slezáková skončila na 31.místě a Jana Klimešová na 41.místě. Kategorii mladší žáci reprezentoval Václav Košulič. Vašek předvedl technicky lepší jízdu než v Brně a skončil na 11.místě. V nejmladších žácích se závod povedl lépe Martinovi Klimešovi, který se umístil na 7.místě. Hned za ním, na místě osmém, skončil Mikuláš Košulič.